Spínané napájecí zdroje

Jednoduchý dohled

V současné době řešíme problém s firmware s podporou MODBUS. V některých provozních situacích může dojít k vyčerpání systémových prostředků a tím k zablokování odezvy dohledu. Pokud ke komunikaci nepoužíváte protokol MODBUS TCP a máte výše popsané problémy doporučujeme downgrade na poslední verzi firmware bez MODBUS - odkaz dole na stránce.

Jednoduchý dohled má dvě varianty. Jedna je pro napájecí zdroje a druhá pro invertory. Každá varianta má svůj vlastní firmware. Firmware se liší interpretací měřených dat. Vzhled a správa jsou stejné. Popis a nastavení dohledu najdete v návodu dole na stránce.

Zde je několik nejčastějších dotazů:

Jak updatovat firmware z webových stránek dohledu?

Návod platí pro verzi firmwaru 1.1.8 a vyšší. Nižší verze nelze updatovat.
Nastavení dohledu (síťová konektivita, alarmy) je zachováno i po updatu. Verze firmware lze zjistit v dohledu v horní liště.

Postup updatu:
1) Spustit webový prohlížeč a načíst základní stránku dohledu (defaultní IP:192.168.1.157)
2) Vybrat záložku "System settings"  (defaultní uživatel je "System" bez hesla)
3) Do pole "Choose file with firmware" vybrat soubor s příponou .eti
4) Kliknout na "Upload"
5) Dotaz "Do you really want to update new firmware?" potvrdit "OK"
6) Čekat cca 15 s, zobrazí se: "Uploaded successfully, please wait to complete the process."
7) Čekat cca 15 s, naběhne hlavní stránka dohledu s novým firmware a zachovaným nastavením
8) Hotovo

Jak zjistit IP adresu dohledu?

Pro zjištění budeme potřebovat utilitu Etool, kterou si nainstalujeme. Po spuštění se připojené dohledy najdou automaticky nebo můžeme stisknout tlačítko "najít zařízení". V sekci "Nastavení zařízení" je možné měnit síťovou konektivitu vybraného dohledu.

Pomocí utility Etool je možné také měnit verzi firmware. To je užitečné, pokud z nějakého důvodu nejsou dostupné webové stránky dohledu.

Co je to konfigurační soubor?

Konfigurační soubor je souhrn nastavení dohledu. Je oddělen od firmware tak, aby při změně firmware zůstalo nastavení beze změny. Konfigurační soubor má dvě části. První jsou uživatelská data (síťová nastavení a nastavení alarmů). Druhá část jsou výrobní data, kde je uloženo nastavení napětové verze a kalibrace měření.

Změnou konfiguračního souboru dojde ke změně obou častí dat. Nenahrávejte data z jednoho dohledu do druhého, ale pouze do stávajícího dohledu. Tovární nastavení nastaví uživatelská i výrobní data do počátečního stavu. Po té by bylo nutné do modulu nahrát výrobní nastavení.